Průmyslové značení

Řešení pro průmyslové značení

Průmyslové značení je důležitý proces, kterým se trvale označují výrobky informacemi jako sériová čísla, čísla dílů, datum spotřeby, čárový kód, 2D kód, DMC kódy a další. Tento proces je klíčový pro sledování výrobků v průběhu celého životního cyklu, zejména v průmyslových odvětvích jako je strojírenství, automotive, kabelový, elektrotechnický, stavebnictví, hutnictví, farmacie a potravinářství.

Průmyslové značení - příklady

Společnost Videojet je významným dodavatelem technologií pro průmysl a výrobu, specializující se zejména na průmyslové značení dílců a výrobků. Nabízíme širokou škálu značicích technologií, jako jsou inkjetové, laserové a mikroúderové značení, které jsou vhodné pro různé typy výrobků. Kromě dodávek značicích technologií také poskytujeme kompletní řešení, včetně integrací značicích technologií do výrobních linek.

Naši pracovníci mají mnohaleté zkušenosti v oblasti průmyslového značení a jsou schopni doporučit nejvhodnější technologii pro vaši výrobu. Navíc Vám poskytneme školení a označíme vzorky, aby bylo zajištěno, že budete schopni značit své výrobky správně a efektivně. Pokud potřebujete poradit s průmyslovým značením, neváhejte nás kontaktovat – Videojet je spolehlivým partnerem pro menší i větší výrobní firmy.

Řešení pro průmyslové značení

K označování výrobků a obalů požadovanými kódy a dalšími identifikačními značkami se používají jak inkoustové, tak laserové značicí stroje. Laserové značení je bezkontaktní technologie, která má oproti jiným metodám značení řadu výhod. Vytváří kvalitnější a trvalejší značky a používá méně spotřebního materiálu, což snižuje celkové náklady na provoz strojů.

Tyto stroje využívají několik různých typů laserů, včetně CO2, vláknových drátových a UV laserových zdrojů s různým výkonem. V závislosti na zvoleném typu laseru mohou tyto značicí stroje úspěšně značit širokou škálu podkladů, včetně kovů, plastů s nízkou a vysokou hustotou, pryže, dřeva a lepenky. Mezi aplikace laserového značení výrobků patří umisťování výrobních značek a datových kódů na plastové a skleněné lahve a jiné obalové substráty, jakož i značení jednotlivých kovových a plastových výrobků a dílů.

Řešení pro průmyslové značení

Řada značicích laserových systémů obsahuje laserové příslušenství, včetně čoček a jednotek pro natáčení paprsku, které maximalizují výkon laserů a umožňují efektivní značení pohyblivých výrobků a obalů, což podporuje vyšší produktivitu.

  • Lasery CO2 (oxid uhličitý) jsou lasery s nejvyšším výkonem, které jsou v současné době k dispozici, a používají se v široké škále situací při značení. Paprsek infračerveného světla laseru CO2 je schopen jak technologie rýhování, tak značení velkých polí.
  • UV laserové značící stroje jsou ideální pro značení výrobků a obalů ve farmaceutické, lékařské a kosmetické výrobě, aby se zabránilo manipulaci a padělání a zajistila se doživotní ochrana značky a sledovatelnost v distribučních kanálech.
  • Laserové značkovací systémy s vláknovým drátem se používají ke značení robustních materiálů s vysokou hustotou. Jedná se o univerzální lasery, které nabízejí vysokorychlostní značení složitých dat, snadno se ovládají a snadno se integrují do výrobních linek.

Systémy laserového značení

Laserové stroje vytvářejí značky na povrchu třemi základními způsoby: značením, leptáním nebo gravírováním.

Značení probíhá tak, že vysokoteplotní laser změní povrch výrobku nebo materiálu nádoby, odstraní (nebo ablatuje) materiál z určitých oblastí nebo změní barvu povrchu a zanechá na povrchu materiálu alfanumerické kódy nebo 1D a 2D kódy. Tyto kódy jsou trvalé a nerozpouštějí se vlivem vlhkosti nebo chemikálií při mytí, jako je tomu u inkoustových kódů.

Leptání je proces používaný k popisování tvrdých materiálů, jako je sklo a kámen. Vysoké teplo laserového paprsku způsobuje, že se povrch, kterého se dotýká, rychle rozpíná, což způsobuje, že se materiál drolí a tříští. Řízením polohy laserového paprsku na povrchu vznikají čipy, které vytvářejí alfanumerické kódy.

Gravírování probíhá tak, že teplo zaostřeného laserového paprsku změní nebo dokonce odpaří povrch materiálu výrobku a vytvoří na něm značku nebo propálí lakovaný povrch a odhalí kód s odhaleným materiálem pod ním.

Kontaktujte nás

Prodej zařízení:
+420-228-810-079

Servis a podpora:
+420 228 811 987

×

Kontaktujte nás