Tisk na plastové díly a pryžové prvky

Průmyslová řešení pro tisk na plastové díly a pryžové prvky

Tisk na plastové díly a pryžové prvky vyžaduje specifické zkušenosti. Plasty a pryže se liší ve složení, barvě a pružnosti. Obsahují řadu substrátů, včetně polypropylenu, polyuretanů, akrylonitrilbutadienstyrenu, a někdy obsahují kluzká změkčovadla a další problematické složky.

Díky více než 40 letům zkušeností s vývojem inkoustu nabízí společnost Videojet řadu inkoustů s vysokou přilnavostí pro i ty nejnáročnější podkladové materiály. Barevné a pigmentované inkousty poskytují na tmavších površích vysoce kontrastní kódy pro snazší čitelnost, což je důležité jak pro interní řízení výroby, tak pro externí sledovatelnost. Laserové značicí systémy od společnosti Videojet nabízejí trvalé značky pro sledovatelnost po celou dobu životnosti produktu. Široký sortiment laserového příslušenství, včetně čoček a jednotek pro otáčení paprsku, pomáhá zjednodušit integraci do linky a maximalizovat výkon laseru.

Kontinuální inkoustový tisk na plastové a pryžové díly

Kontinuální inkoustové tiskárny Videojet (CIJ) umožňují přesný bezkontaktní tisk i na plastové a pryžové díly nepravidelných tvarů. Řada vysoce přilnavých inkoustů pro kontinuální inkoustový tisk Videojet zahrnuje speciální inkousty, které jsou rychleschnoucí a odolné vůči teplu a olejům. Barevné a pigmentové inkousty vytvářejí vysoce kontrastní kódy na tmavších površích a zajišťují čitelnost potřebnou pro interní výrobní kontroly i externí sledovatelnost.

Laserové značení plastových a pryžových dílů

Laserové značkovací systémy Videojet nabízejí trvalé značky pro sledovatelnost v průběhu celého životního cyklu výrobku. Kompletní sortiment laserového příslušenství zahrnuje čočky a jednotky pro natáčení paprsku, které pomáhají zjednodušit integraci linky a maximalizovat výkon laseru.

Lasery značí na plastové díly trvalým leptáním jejich povrchu – bez fyzického kontaktu nebo nutnosti použití rozpouštědel – a zajišťují tak vynikající kontrast a čitelnost kódů, textu, ikon a log. Značení plastových a pryžových dílů lze dosáhnout pomocí některých CO2 laserů Videojet, vláknových laserů a UV laserů v závislosti na vlastnostech materiálu, rychlosti výrobní linky a vlnové délce laseru. Odborníci na lasery Videojet mohou pomoci vyhodnotit substráty, poskytnout označené vzorky a poskytnout doporučení pro splnění kódu a rychlosti.

Kontaktujte nás

Prodej zařízení:
+420-228-810-079

Servis a podpora:
+420 228 811 987

×

Kontaktujte nás