Tisk na dřevo

Značení pomocí kódů a značek na řezivo a jiné dřevěné produkty

Výrobní prostředí pro produkty ze dřeva bývá náročné. Prašné provozy s extrémními teplotami prostředí fungují téměř nepřetržitě, aby uspokojily poptávku různých odvětví od stavebnictví až po výrobu nábytku.

Tisk dat, čárových kódů, úrovní vlhkosti, kvalitativních tříd, kontrolních ID, druhů, čísel šarží či výrobní série a údajů pro potřeby sledovatelnosti na dřevo za těchto podmínek vyžaduje odolnou, nízkoúdržbovou průmyslovou tiskárnu na dřevo.

Kontinuální inkoustové tiskárny (CIJ), termotiskárny (TIJ) a velkoznakové tiskárny (LCM) od společnosti Videojet jsou navrženy tak, aby zvládly provozní intenzitu dřevovýroby. Řešení jsou kompatibilní s produkty od surového řeziva až po lakované nebo jinak povrchově upravené dřevo pro nábytek, podlahy a další hotové výrobky.

Jedinečné požadavky při tisku na dřevo

Při výrobě stavebního materiálu je rozhodující fungování linky bez výpadků. Zařízení pro tisk na dřevo musí být spolehlivé a snadno ovladatelné. Velmi důležité jsou co nejmenší nároky na údržbu, aby nedocházelo k prostojům způsobeným opravami tiskárny a pravidelnou údržbou, jako je doplňování inkoustu.

Odpovědí na výzvy související s nepravidelnými povrchy tisku, vysokými teplotami a prašným výrobním prostředím jsou odolné tiskárny CIJ, TIJ a LCM určené pro tisk na dřevo. Tyto tiskárny dokážou i v takových podmínkách tisknout zřetelné kódy konzistentní kvality.

Chybné kódy na řezivu a jiných dřevěných produktech lze jen těžko opravit a výsledkem může být vznik zbytečného odpadu. Proto jsou naprosto nezbytné tiskárny, které vyžadují jen minimální zásah obsluhy a eliminují chyby způsobené zadáváním dat.

Odborné kapacity společnosti Videojet

Pro tisk na dřevo nabízí společnost Videojet tři technologie tisku/značení spolu se speciálně vyvinutými inkousty podle specifických potřeb různých aplikací. Aby se zajistilo, že na každý produkt bude vždy vytištěn správný kód, zahrnují tiskárny Videojet funkci kontroly kódů využívající software na bázi pravidel s uživatelsky přívětivým rozhraním a možnostmi síťové komunikace.

Kontinuální inkoustový tisk (CIJ):

 • Bezkontaktní inkoustový tisk až pěti řádků textu, lineárních a 2D čárových kódů nebo grafických prvků.
 • Variabilní vzdálenost nástřiku omezuje poškození tiskové hlavy v důsledku nerovného povrchu řeziva.
 • Dostupné dobře viditelné bílé a pigmentované inkousty v černé, modré, červené a žluté barvě zvyšují kontrast na tmavých površích.

Termotisk (TIJ):

 • Bezkontaktní inkoustový tisk, při kterém se kódy tisknou na dřevo prostřednictvím tepla a povrchového napětí.
 • Ideální pro tisk 2D a dalších čárových kódů a log ve vysokém rozlišení.
 • Snadná výměna kazety pokaždé s novou tiskovou hlavou.

Velkoznakový tisk (LCM):

 • Bezkontaktní inkoustový tisk vhodný pro velké alfanumerické kódy, čárové kódy a loga.
 • Technologie mikročištění snižuje nároky na údržbu a chrání tiskárnu před poškozením.

Laserové značicí systémy

 • Kromě řešení na bázi inkoustu lze na dřevo tisknout i pomocí laserových značicích systémů.
 • Protože lasery nevyužívají žádný spotřební materiál, pomáhají výrobcům snižovat ekologickou stopu.
 • Kompletní sortiment CO2, vláknových a UV laserových značicích systémů od společnosti Videojet zahrnuje širokou škálu možností napájení a čoček.

Inkousty pro potisk dřeva

 • Společnost Videojet nabízí více než 640 speciálních směsí pro různé aplikace včetně inkoustů pro tisk na dřevo.
 • Velkoobjemové inkoustové systémy Videojet pro kontinuální tisk (CIJ) jsou ideální pro nepřetržitou výrobu, pomáhají snižovat náklady na spotřební materiál a prodlužují dobu mezi doplňováním inkoustu.
 • Neprůhledné pigmentované inkousty CIJ jsou určeny k tisku velmi dobře viditelných kódů na tmavých površích a zároveň jsou odolné vůči tlaku, vysokým teplotám a vzájemnému kontaktu produktů během zpracování ve výrobním prostředí. Pro tisk na dřevo pomocí tiskárny Videojet 1710 CIJ jsou k dispozici pigmentované inkousty různých barev.
 • Pro tisk na dřevo jsou vhodné také rychleschnoucí inkousty CIJ. Tyto inkousty obsahují speciální rychleschnoucí rozpouštědla a kompatibilní pryskyřičnou technologii, která je nezbytná, pokud se kódy tisknou rychle za sebou nebo pokud tyto kódy přicházejí do styku s komponenty dopravníku a navzájem mezi sebou.
 • Inkousty LCM pro tiskárny Videojet 2351 a 2361 s vysokým rozlišením zahrnují černý M512, červený M535 a zelený M537. K dispozici jsou i další barvy.

Kontaktujte nás

Prodej zařízení:
+420-228-810-079

Servis a podpora:
+420 228 811 987

×

Kontaktujte nás