Značení výrobků

Značení výrobků je všudypřítomné ve všech typech výrobků a obalů, od potravin a nealkoholických nápojů až po letecké a automobilové díly. Výrobky se označují především z důvodu identifikace a sledovatelnosti a jako důkaz, že výrobek dosáhl určité úrovně kvality nebo splňuje určité regulační normy.

Příklady značení výrobků

ID produktu může být tištěný textový kód, čárový kód, QR kód nebo symbol. Běžnými identifikátory pro dohledatelnost výrobku jsou kód data výroby a kód šarže. Mezi běžná označení kvality patří označení UKCA (UK Conformity Assessment) a CE.

Řešení pro značení výrobků

K označování výrobků a obalů požadovanými kódy a dalšími identifikátory používají se inkoustové i laserové popisovací stroje. Laserové značení je bezkontaktní technika a má mnoho výhod oproti jiným metodám značení. Vytváří kvalitnější a trvanlivější značky a používá méně spotřebního materiálu, což snižuje celkové náklady na vlastnictví stroje.

Tyto stroje používají několik různých typů laserů, například CO2, vláknový drát a UV laserové zdroje s různými výkony. V závislosti na zvoleném typu laseru mohou tyto značící stroje úspěšně značit různé podklady, jako jsou kovy, plasty s nízkou a vysokou hustotou, guma, dřevo a lepenka. Mezi aplikace laserového značení výrobků patří umisťování výrobních značek a datových kódů na plastové a skleněné lahve a jiné obalové substráty a značení jednotlivých kovových a plastových výrobků a dílů.

Zařízení pro značení výrobků.

Mnoho laserových značicích systémů zahrnuje laserové příslušenství, jako jsou čočky a jednotky pro otáčení paprsku, které maximalizují výkon laseru a efektivně značí pohyblivé výrobky a obaly, čímž zvyšují produktivitu.

Systémy laserového značení

Laserový stroj vytváří značky na povrchu třemi základními metodami: značením, leptáním a gravírováním.

  • UV laserové značkovací stroje jsou ideální pro značení výrobků a obalů ve farmaceutické, lékařské a kosmetické výrobě, zabraňují manipulaci a padělání a zaručují celoživotní ochranu značky a sledovatelnost napříč distribučními kanály.
  • Systém značení vláknovým laserem se používá ke značení odolných materiálů s vysokou hustotou. Jedná se o univerzální lasery, které umožňují rychlé značení složitých dat, snadno se používají a lze je snadno integrovat do výrobní linky.
  • Lasery CO2 (oxid uhličitý) jsou v současnosti nejvýkonnější lasery a používají se v různých situacích značení. Infračervené paprsky CO2 laseru mohou značit jak rýsovací techniky, tak i široká pole.
Značení výrobků laserem

Značení je alfanumerický kód nebo 1D a 2D na povrchu materiálu, kde vysokoteplotní laser mění povrch materiálu výrobku nebo nádoby, odstraňuje (nebo odstraňuje) materiál z určité oblasti nebo mění barvu povrchu. Vzniká při opouštění kódu. Tyto kordy jsou trvalé a nedegradují je vlhkost ani čisticí prostředky, jako například kordy s inkoustem.

Leptání je proces používaný k označování tvrdých materiálů, jako je sklo a kámen. Vysoké teplo laserového paprsku způsobuje, že se povrch, s nímž laserový paprsek přichází do styku, rychle rozpíná, což způsobuje praskliny a úlomky v materiálu. Řízením polohy laserového paprsku na povrchu vzniká čip, který vytváří alfanumerický kód.

K gravírování dochází, když teplo ze zaostřeného laserového paprsku změní nebo odpaří povrch materiálu výrobku a vytvoří na něm značky, nebo spálí natřený povrch a odhalí kód odkrytého materiálu pod ním. Provedení.

Kontaktujte nás

Prodej zařízení:
+420-228-810-079

Servis a podpora:
+420 228 811 987

×

Kontaktujte nás

O společnosti Videojet Technologies:

Společnost Videojet Technologies je světovou jedničkou na trhu identifikace výrobků, která poskytuje produkty pro in-line tisk, kódování a značení, kapaliny pro specifické aplikace a služby pro celý životní cyklus výrobku. Naším cílem je spolupracovat s našimi zákazníky v oblasti výroby spotřebního baleného zboží, farmaceutického a průmyslového zboží, aby se zvýšila jejich produktivita, chránily a rozvíjely se jejich značky a aby byli napřed v průmyslových trendech a předpisech.

Díky našim odborníkům na aplikace u zákazníků a vedoucím technologiím v oblasti kontinuálního inkoustového tisku (CIJ), termálního inkoustového tisku (TIJ), laserového značení, termotransferového přetisku (TTO), kódování a označování obalů a širokého spektra tisku má společnost Videojet po celém světě nainstalováno více než 345 000 tiskáren. Naši zákazníci se spoléhají na produkty Videojet při tisku více než deseti miliard produktů denně. Prodejní, aplikační, servisní a školící podporu zákazníkům zajišťuje přímý provoz s více než 4 000 členy týmu ve 26 zemích světa. Kromě toho distribuční síť společnosti Videojet zahrnuje více než 400 distributorů a výrobců OEM, kteří obsluhují 135 zemí.