Časté dotazy k tiskárnám malých znaků a kontinuálním inkoustovým tiskárnám

Naleznete zde následující symboly:


What does CIJ stand for?

Co znamená CIJ?

CIJ znamená kontinuální inkoustová tiskárna. Tiskárna vytvoří proud malých kapiček inkoustu a vybere některé z kapiček k tisku, čímž se z nich stanou znaky, které dopadnou na produkt. Nevyužité kapičky cyklují zpět do tiskárny, aby se nakonec znovu staly součástí proudu inkoustu.

Začátek stránky

Jaký je pracovní princip CIJ?

CIJ tiskárny nabíjejí jednotlivé kapky inkoustu, které tvoří zprávu. Každá kapka se svým specifickým nábojem proletí magnetickým polem generovaným uvnitř tiskové hlavy. Velikost náboje umístěného v kapce určuje míru vychýlení, které má v tomto poli. Kapky, které se vychýlí nejvíce, tvoří horní řádek kódu nebo horní kapky jednořádkového kódu. Kapky, které se vychýlí málo, tvoří spodní řádky kódu nebo spodní kapky jednořádkového kódu. Kapky, které nedostanou žádný náboj, se nevychýlí a nepřistanou uvnitř tiskové hlavy a vrátí se zpět do inkoustového systému.

Začátek stránky

Jaké aplikace se doporučují pro kontinuální tisk?

CIJ tiskárny lze použít k tisku na papírové produkty, plasty, kovy, sklo a další. Mezi typické aplikace patří nádoby na mléko, plechovky od sodovky, léčiva, malé kartonové krabice, kabely a značení malých součástí.

Začátek stránky

Jaký je rozdíl mezi CIJ a kontaktními zařízeními pro označování pomocí kódů?

CIJ tiskárny se produktu nikdy nedotknou. CIJ tiskárny stříkají inkoust vzduchem, jednu kapku za druhou ve vzoru, který při průchodu pohybujícího se produktu vytiskne kód podle programu v tiskárně. Typická vzdálenost od tiskové hlavy tiskárny k produktu je 3/16″ (4 mm).

Začátek stránky

Jaký je rozdíl mezi technologiemi CIJ a DOD?

Rozdíl mezi CIJ a DOD spočívá v tom, že v CIJ inkoust neustále cirkuluje v tiskárně z inkoustového systému přes tiskovou hlavu a zpět do inkoustového systému. V případě technologie DOD se inkoust používá, pouze když tiskárna tiskne.

Začátek stránky

Jaký je rozdíl mezi technologiemi CIJ a LCM?

LCM nebo značení velkými znaky se někdy označuje také jako technologie DOD nebo Drop on Demand. Tiskárny LCM se obvykle používají pro sekundární obaly, kde je vyžadováno větší písmo. Písma CIJ se obvykle pohybují od 1/8″ (3 mm) do ½” (12 mm) na výšku, zatímco znaky LCM mohou být vysoké přes 2″ (50 mm).

Začátek stránky

Jak daleko od produktu mohou CIJ tiskárny Videojet?

U většiny tiskáren Videojet CIJ je doporučená vzdálenost od konce tiskové hlavy CIJ k produktu, na který tiskne, 3/16″ nebo přibližně 4 mm. Pokud je tisková hlava od produktu méně než 3/16″ (4 mm), kód se zmenší a vytištěné kapky jsou blíže k sobě. Když je tisková hlava dále než 3/16″ (4 mm), výška tisku se zvýší, potištěné kapky jsou dále od sebe a kapky dopadají s menší přesností.

Začátek stránky

Kde najdu bezpečnostní listy pro své směsi Videojet InkSource™?

Bezpečnostní listy pro směsi Videojet si můžete pohodlně stáhnout ve formátu Adobe® Acrobat® Reader™ kliknutím sem.

Začátek stránky

Jaké typy detektorů produktů společnost Videojet nabízí?

Společnost Videojet nabízí řadu detektorů produktů pro různé typy produktů. Nejčastěji se používají detektory produktů typu fotobuňky, které pomocí infračervených paprsků detekují, když produkt sestupuje po lince. Nabízíme také detektory kovů pro detekci kovových produktů a malé detektory paprsků z optických vláken pro detekci registračních značek v produktu. Další informace o detektorech produktů získáte na telefonním čísle zákaznického servisu společnosti Videojet: 1 (833) 760-0609.

Začátek stránky

Jak mohu kontaktovat místního zástupce společnosti Videojet?

Volejte na číslo 1(833) 760-0609 a postupujte podle automatizovaného telefonního systému, chcete-li si promluvit se zákaznickým servisem.

Začátek stránky